info@malaupa.cz +420 499 891 112 EnglishGermanPolski Malá Úpa na Facebooku Malá Úpa na Twitteru Malá Úpa na Instagramu Malá Úpa na YouTube MENU

Letos již potřetí přivítá Malá Úpa fotografy aneb setkávání profesionálních a amatérských fotografů z Čech a Polska, kteří fotí hory a lidé v nich.

Horská krkonošská obec Malá Úpa bude 4.-5. října 2019 hostit další ročník mezinárodního festivalu horské fotografie Fotofest. Pro amatérské i profesionální fotografy je Fotofest vítanou příležitostí setkat se s ostatními fotografy, jejichž vášní je fotit hory, přírodu a život v horách.

Fotofest zahájí vernisáž výstavy krále horské fotografie Viléma Heckela za účasti jeho dcery Heleny Heckelové, která nám výstavu laskavě zapůjčila.

Součástí Fotofestu budou i workshopy vedené mladým horským fotografem a cestovatelem Tomášem Havlem a Václavem Křížkem, který se zaměřuje na focení zvířat a krajiny. S nově nabytými znalostmi bude fotografování o dost jednodušší a na konci Fotofestu budou mít účastníci možnost předvést své nejlepší fotografie z Malé Úpy a nechat si je Václavem ohodnotit.

Dvoudenní program nabídne dostatek příležitostí k seznámení s novými kolegy, vzájemné výměně zkušeností, získání zajímavých informací a praktických dovedností.

Neopakovatelnou atmosféru Fotofestu umocňuje i místo konání – Galerie Celnice v Malé Úpě, ležící v prostoru bývalé celnice, přímo na hranicích s Polskem ve výšce 1 050 m n.m., která tak z Galerie dělá nejvýše položenou galerii v Čechách.

Jak se letošního Fotofestu zúčastnit?

Facebook událost ke sdílení a k aktuálním informacím: ZDE