Parkování – Malá Úpa
info@malaupa.cz +420 499 891 112 EnglishGermanPolski Malá Úpa na Facebooku Malá Úpa na Twitteru Malá Úpa na Instagramu Malá Úpa na YouTube MENU

Mohlo by vás zajímat

Malá Úpa leží v klidové 2. a 3. zóně KRNAP, ve výšce od 780 m do 1.050 m a má proto některá specifická pravidla. Naším cílem je to, aby Vaši dovolenou v Malé Úpě rušil automobilový provoz co možná nejméně. Chceme být horskou vesničkou, kde si od aut odpočinete. Jsme teprve na začátku, takže zatím ne všechno je ideální. Prosíme o dodržování těchto pravidel. Děkujeme!

Parkování v zimě – prosím pozorně si přečtěte

Na silnici č. 252 od odbočky „Na křižovatce“ není povoleno solit, silnice se pouze pluhuje a štěrkuje. Upravuje se každý den, ale vzhledem ke klimatickým podmínkám, k odpadávání soli z projíždějících aut, sněhovým řetězům atd. nemusí být silnice upravená tak, jak ji znáte z nížiny. Věřte, že se snažíme, aby silnice byla co nejlepší. Berte to jako začátek Vaše dobrodružství na Malé Úpě, jeďte pomalu a nalaďte se na atmosféru skutečných hor.

V zimní sezóně je nutné parkovat POUZE na vyhrazených parkovištích. Vzhledem ke klimatickým podmínkám není možné dojet až k chatě/chalupě/penzionu jako v létě. Upozorňujeme zejména na zimní cestu vedoucí ze Spáleného Mlýna ke kostelu sv. Petra a Pavla, kdy Vás možná navigace touto cestou povede. Cesta se možná zdá na začátku sjízdná, ale není tomu tak, tato zimní cesta je určena pouze lyžařům, sáňkařům, rolbám či sněžným skútrům. Vjezd není možno povolit ani za relativně dobrých sjízdných podmínek, protože na horách se počasí mění během chvilky a ponechání automobilů u penzionů by mohlo být fatální.

Parkoviště

V Malé Úpě jsou tato parkoviště:

Pomezní Boudy

  1. P1 SKiMU Sport Centrum – největší parkoviště přímo u hranic s Polskem
  2. P2 Denní parkoviště u Infocentra – změna tarifu, denní tarif 100 Kč.
  3. P3 Zátiší – první parkoviště na Pomezních Boudách vpravo naproti restauraci Zátiší
  4. P7 Jednodenní parkoviště u Celnice – zdarma

Spálený Mlýn

Pokud jste ubytování v Dolní Malé Úpě, potom parkujte zde:

  1. P4 Spálený Mlýn – nalevo od silnice (směr do Polska )
  2. P5 Spálený Mlýn záložní parkoviště – napravo od silnice (směr do Polska)

parking-zakaz

Parkování v létě

V létě je parkování mnohem snažší, ale vzhledem k tomu, že se Malá Úpa nachází v klidové zóně KRNAPu, tak je parkování stejně regulované. Pokud se jedete ubytovat a máte platný ubytovací poukaz (vždy si ho vyžádejte u svého ubytovatele), potom můžete s autem jet až k chatě/chalupě/penzionu. Každé ubytovací zařízení má povolen určitý počet míst k parkování.

Vyžádejte si vždy povolenku k parkování, kterou mějte viditelně za oknem auta. Pokud povolenku nebudete mít, je lepší si auto odvézt na obecní parkoviště.

Cena parkování

Parkování v Malé Úpě je zpoplatněno. V zimě 100 Kč na den, v létě 50 Kč den. Proč je parkování placené? Zejména proto, že část příjmů plyne do nepříliš vysokého rozpočtu obce a také proto, že je nutné platit obsluhu parkovišť.

Jaký máte názor na parkování a výši parkovného? Vyplňte kontaktní formulář a pošlete nám Váš názor. Předem děkujeme.