info@malaupa.cz +420 499 891 112 EnglishGermanPolski Malá Úpa na Facebooku Malá Úpa na Twitteru Malá Úpa na Instagramu Malá Úpa na YouTube MENU

 

Mezi hlavní novinky letošní sezóny ve Ski Areálu Malá Úpa patří spuštění I. Etapy propojení areálů Pomezky a U Kostela. Areál se tím navýší o 2,6 km sjezdovek.

Pokud vše půjde podle plánu a všechny přípravy dokončíme včas, tak si letos budou moci lyžaři vybrat ze dvou variant přesunu mezi areály. Cesta skibusem se zkrátí. U Pivovaru Trautenberk nasednou lyžaři na skibus, který je doveze k nově otevřenému vleku Kolbenka, Kolbenkou vyjedou nahoru a sjedou novou sjezdovkou Moravanskou spojkou k areálu U Kostela. Zpět se dostanou pomocí vleku Rennerovka a sjezdem Vlčí spojkou se dostanou na skibusovou zastávku Kolbenka, odkud je odveze skibus zpět na Pomezky.

Pokud se lyžaři rozhodnou, že nechtějí sundávat lyže a bude dostatek sněhu, mohou na Kolbenku dojet od Pivovaru Trautenberk na lyžích. Zpět ale musí vždy z Kolbenky skibusem. Tato etapa zvětšila areál o 2,6km sjezdovek. „Do budoucna plánujeme propojení zcela bez skibusů. Krkonošský národní park a klid v Malé Úpě je potřeba chránit, a proto se areál vydává touto cestou – omezení skibusových linek. Do výstavby jsme investovali 25 mil. Korun,“ zmiňuje ředitel areálu Martin Buček.